Krajowa Izba Gospodarki Nieruchomościami już po raz VIII zaprasza do udziału w prestiżowym Ogólnopolskim Konkursie Inwestycja Roku. Ten wyjątkowy konkurs ma na celu promocje postaw proinwestycyjnych, proekologicznych i proinnowacyjnych wśród inwestorów, wykonawców, projektantów, władz samorządowych i lokalnych społeczności.

Konkurs skierowany jest do szerokiego grona inwestorów (prywatnych, samorządowych, spółdzielczych, korporacyjnych), wykonawców, architektów, deweloperów i innych podmiotów realizujących ciekawe i nowoczesne inwestycje. Inwestycje oceniane są przez Kapitułę Konkursową, która pod uwagę bierze założenia kładące nacisk na przywrócenie walorów estetycznych danego obiektu, poprawę infrastruktury technicznej, funkcjonalność, energooszczędność, czy udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Inwestycje do konkursu można zgłaszać aż w 11 kategoriach:

– obiekty mieszkalne,
– obiekty biurowe i handlowe,
– obiekty przemysłowe,
– obiekty sportu, rekreacji i wypoczynku oraz tereny zielone,
– obiekty kultury, edukacji, obiekty użyteczności publicznej oraz obiekty sakralne,
– inżynieryjne,
– obiektów historycznych,
– adaptacje,
– innowacyjne inwestycje proekologiczne,
– mural roku,
– inwestycje prospołeczne, lokalne inicjatywy inwestycyjne (np. działania finansowane z budżetów obywatelskich), likwidacja barier architektonicznych, adaptacje przestrzeni rekreacyjnych (parki kieszonkowe, ścieżki edukacyjne, mała architektura).

Prestiż i znaczenie konkursu rośnie nieprzerwanie od samego początku, do tej pory nagrodzonych zostało 165 inwestycji i 145 uczestników, a łączna kwota tych inwestycji opiewała na ponad miliard złotych. Same liczby to jednak nie wszystko, jako organizatorzy niejednokrotnie odbieraliśmy pozytywne opinii i gratulacje od rozlicznych urzędów, placówek, stowarzyszeń,  spółdzielni, czy uczestników konkursu.

Z roku na rok konkurs Inwestycja Roku zwiększa swój zasięg, dociera do każdego zakątka Polski, motywując i wspierając wartościowe działania, tym samym sprawiając, ze krajobraz inwestycyjny i budowlany w naszym kraju zmienia się na lepsze oraz podąża w kierunku pożądanej nowoczesności.

Tegoroczna Gala Finałowa konkursu Inwestycja Roku odbędzie się 13 września 2024 w Katowicach. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do uczestnictwa w konkursie, zgłoszenia przyjmujemy do 31 maja 2024. Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu znajdą Państwo na naszej stronie:

https://inwestycjaroku.pl/