Jesienna edycja Targów Budownictwa w Bielsku – Białej w tym roku będzie wyjątkowa, ponieważ jest to 60 Jubileuszowa edycja targów powiązana  z 30 – leciem działalności Biura Promocji i Wystaw Astra w organizacji targów..

Są to największe targi branżowe w Polsce południowej oraz na pograniczu polsko – czesko – słowackim. Z roku na rok odnotowujemy rosnące zainteresowanie inwestorów z tych krajów targami  w Bielsku – Białej.

W targach weźmie udział ponad 200 Wystawców  co  udowadnia, że odgrywają ważną rolę w promocji ofert firm oraz są niepowtarzalną okazją do zaprezentowania nowych materiałów, produktów czy rozwiązań technologicznych. Szczególnie teraz po dwóch latach ograniczeń związanych z pandemią rynek udowadnia, że bezpośrednia prezentacja, możliwość porównania wielu podobnych produktów i ofert,  rozmowy z przedstawicielami firm, gdzie inwestor jest w centrum zainteresowania Wystawców  powoduje, że targi dalej pełnią ważną funkcję poznawczą, informacyjną i są miejscem, gdzie dokonuje się wielu wyborów związanych z inwestycjami osób prywatnych i instytucjonalnych.

Równolegle będą się odbywać 24 Targi Technik Grzewczych i Oszczędności Energii Instal System 2022, które w obecnej sytuacji energetycznej kraju i Europy prezentują wiele przydatnych nowości, rozwiązań i propozycji w zakresie ograniczania zużycia energii i obniżania kosztów eksploatacji  budynków.

Oszczędzanie energii, pozyskiwanie jej ze źródeł odnawialnych, stosowanie energooszczędnych, ekologicznych materiałów i technologii budowlanych  przyjaznych dla środowiska, w którym żyjemy – to światowy trend, którego nie da się już odwrócić ani cofnąć, dlatego warto odwiedzić Halę pod Dębowcem i skorzystać z dostępnej na targach oferty w tym zakresie oraz uzyskać unikalnej wiedzy obecnych na stoiskach profesjonalistów. Po raz pierwszy na targach zorganizowaliśmy  Wystawę  Domów Prefabrykowanych i Modułowych.

Jest to specjalna ekspozycja z prezentacją dostępnych na rynku nowoczesnych technik szybkiego budowania domów. Dzięki temu przybliżone zostaną zwiedzającym możliwości sprawnej  realizacji inwestycji  w najnowszych, energooszczędnych technologiach.
W trakcie targów w dniach 24 i 25 września odbędzie się Śląska edycja Dnia Otwartego Inżyniera Budownictwa.

Inżynierowie budownictwa zapraszają na bezpłatne konsultacje z zakresu  m.in. procedur związanych z budową, przebudową i remontem domu, wyborem kierownika budowy, a także odpowiednim doborem materiałów i  technologii. Na stoisku Stowarzyszenia Specjalistów Robót Wykończeniowych będą przez trzy dni przeprowadzane pokazy i prezentacje, jak sobie poradzić z wieloma problemami przy samodzielnych pracach wykończeniowych.. Warto  zobaczyć..

Bardzo ciekawie zapowiada się Seminarium Dom Ciepły i Przyjazny, które odbędzie się w drugim dniu targów tj. 24 września

o godz. 12.00, na którym  uczestnicy znajdą  bogatą wiedzę, najnowsze przepisy prawne, efektywne rozwiązania techniczne.

Obowiązuje rejestracja. Ilość miejsc ograniczona.

Polecamy Strefę Porad Technicznych i Dotacyjnych, gdzie specjaliści i eksperci pomogą budującym rozwiązań niejeden problem, a w tym jak uzyskać dofinansowanie dla swojej inwestycji.

Targi  to doskonała okazja do poznania i porównania wielu  ofert oraz  cen, zasięgnięcia opinii i porad ekspertów, pogłębienia wiedzy na temat aktualnych, najnowocześniejszych rozwiązań budowlanych i grzewczych. Dla zwiedzających Organizator targów z okazji Jubileuszu targów oraz 30 lecia działalności firmy przygotował Pakiet Powitalny wręczany przy wejściu na targi w punktach kasowych.

Co na targach – w pigułce:

► Wystawa Domów Prefabrykowanych i Gotowych.
► Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa  (sobota, niedziela) –  punkt konsultacyjny i eksperckich porad.
► Strefa Porad Technicznych i Dotacyjnych – stanowiska niezależnych doradców z bezpłatnymi poradami.
► Seminarium –   Dom Ciepły i Przyjazny z udziałem praktyków i ekspertów  – dla budujących lub planujących budowę.
► Strefa prezentacji i pokazów Stowarzyszenia Specjalistów Robót Wykończeniowych

Przydatne informacje.

 1. Data wydarzenia: 23 – 25 września 2022 roku.
 2. Miejsce targów – Bielsko-Biała, Hala pod Dębowcem przy ul. Karbowej 26.
 3. Targi są udostępnione dla zwiedzających:
  – 23 i 24 września w godzinach: 10.00 – 18.00; – 25 września w godzinach: 10.00 – 16.00
 1. Wstęp na targi jest w cenie 10 zł . Istnieje możliwość pobrania bezpłatnego E-biletu (jest dostępny na stronie targów: www.targibielskie.pl).
 2. Zapewniamy bezpłatne parkingi obok Hali Wystawowej.
 3. Na targach jest czynne Przedszkole targowe – „Klub Małego Budowlańca”, gdzie można na czas zwiedzania pozostawić nasze maluchy pod fachową opieką.
 4. Do dyspozycji gości uruchomiona jest restauracja targowa.

Targi zostały objęte Honorowymi Patronatami przez:

 • Ministerstwo Rozwoju i Technologii
 • Wojewodę Śląskiego – Jarosława Wieczorka
 • Marszałka Województwa Śląskiego – Jakuba Chełstowskiego
 • Posła do PE, Premiera Jerzego Buzka
 • Prezydenta Miasta Bielska-Białej – Jarosława Klimaszewskiego

Organizatorem wydarzenia jest Astra Biuro Promocji i Wystaw.

Więcej informacji o targach na stronie internetowej imprezy:    targibielskie.pl

Zapraszamy do odwiedzenia.