Józek Kuklok-Opolski

image_pdfimage_print

Józef Kuklok-Opolski to absolwent Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Swoje pierwsze doświadczenia zawodowe architekta zdobywał już na studiach, kiedy to podjął pracę w biurze „Miastoprojekt – Nowe Tychy” najpierw na stanowisku asystenta projektanta, a następnie projektanta i kierownika zespołu projektowego. W roku 1988 założył swoje własne, jedno z pierwszych na Śląsku, prywatne biuro projektowe „AB-PROJEKT”
Sp. z o.o., obejmując funkcję Prezesa Zarządu.

Dziś jego firma, to jedno z największych i najbardziej renomowanych biur projektowych w regionie, które kilka lat temu z sukcesem rozszerzyło swoją ofertę w systemie Generalnego Realizatora Inwestycji. Jego szeroka współpraca z Inwestorami zagranicznymi w zakresie realizacji przedsięwzięć projektowych i budowlanych na terenie Śląska i okolic to najlepszy sposób promocji polskiego przedsiębiorcy w Europie.

Ponadto Józef Kuklok-Opolski bardzo aktywnie uczestniczy w budowlanym
i społecznym życiu regionu, zarówno prywatnie, jak i poprzez działalność swojej firmy. Jest również laureatem wielu indywidualnych nagród i wyróżnień w branży architektoniczno-budowlanej oraz posiadaczem kilku odznaczeń państwowych. Od 1997 roku aktywny członek Prezydium Izby Budownictwa, obecnie pełniący funkcję jej Wiceprezydenta.

STRONY INTERNETOWE PRZEDSIĘBIORSTW CZŁONKOWSKICH